תפריט נגישות

טוראי נתן נתקלה גוטסדינר ז"ל

נתן גוטסדינר
בן 19 בנפלו
בן אסתר ומשה
נולד בתל אביב
בכ"ג באב תש"ו, 20/8/1946
התגייס ב-יולי 1965
שרת בנח''ל
יחידה: גד' 906
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ח בסיון תשכ"ו, 16/6/1966
מקום נפילה: קציעות
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: ו, חלקה: 14, שורה: 5.

קורות חיים

בן משה ואסתר. נולד ביום כ"ג באב תש"ו (20.8.1946) בתל-אביב. אחרי שסיים את לימודיו בבית-הספר "בר-כוכבא" בתל-אביב למד שנה אחת במוסד-הילדים "הדסים". לאחר-מכן המשיך בבית-הספר התיכון העירוני א' ועמד בבחינות-הבגרות. כשסיים את בחינותיו בהצלחה התנדב לנח"ל לגרעין היוצא לקיבוץ משאבי-שדה שבנגב; זה היה ביולי 1965. בתקופת-הטירונות נפל אביו למשכב ונתן סעד אותו בחליו במסירות ובאהבה, כאשר ניתנה לו חופשה מיוחדת לשם כך, ועשה הכל למען הבראתו והחלמתו. בשוב אביו לאיתנו חזר נתן לקיבוץ לסיים את תקופת-הטירונות. באותה תקופה נרשם לשלוחת-האוניברסיטה העברית בבאר-שבע ונתקבל בה כסטודנט מן המניין. אף כי לא הורגל בעבודת- כפיים מימיו נשלח לעבוד בפלחה ונקלט יפה בעבודה זו. נתן נבחר לעזור בארגון גרעין חדש לקיבוץ מבין תלמידי הכיתות השמיניות בארץ כולה ובקסמו האישי רכש את לבם של הצעירים. הוא לא ידע מנוחה עד שהביא למשק גרעין של נוער הנקרא כיום על-שמו : גרעין נתן. אחרי שסיים תפקיד זה יצא עם הגרעין שלו להיאחזות-הנח"ל "קציעות" שעל הגבול המצרי. שם נעשה למרכז-הנוי והציב לו למטרה להפוך את השממה לפינת-חמד. בלילות שמר ובימים עבד בעידור, בסיקול, בשתילה ובהשקאה. פעם ניצנץ רעיון במוחו להביא אדמה דשנה מגן-הירק אשר למרגלות ההיאחזות ולפזרה לשם שתילה בשטחי-הנוי, אך בצאתו בבוקר בקומנדקר להביא אדמה זו, לא חזר, כי בשעת מילוי תפקידו זה התהפך הקומנדקר וכך מצא נתן את מותו; זה היה ביום כ"ח בסיון תשכ"ו (16.6.1966).

הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול. חוברת לזכרו בשם "נתן", הוצאה ב"שלושים" על-ידי חברי הגרעין ומשק משאבי-שדה.

במלאת שנה לנפלו תרמו ההורים לסידור גינה בחצר בית-הספר התיכון העירוני א' בתל-אביב הנושאת את שמו. כן הוקם גלעד על-שמו על-ידי חברי-גרעין "רמות" בהיאחזות "קציעות" שבנגב.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה