תפריט נגישות

רב"ט משה כהן ז"ל

משה כהן
בן 20 בנפלו
בן שושנה ושם טוב
נולד בתל אביב
בו' בחשוון תשכ"ח, 9/11/1967
התגורר בתל אביב
התגייס ב-ינואר 1986
שרת בחיל התותחנים
יחידה: גדוד קרן
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ט באייר תשמ"ז, 17/5/1987
מקום נפילה: צאלים
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: חולון
חלקה: 5, שורה: 1, קבר: 10.
הותיר: הורים, שני אחים- עזרא וחזי ואחות- ניקי

קורות חיים

משה כהן, בן שושנה ושם-טוב, נולד ביום ו' בחשוון תשכ"ח (9.11.1967) בתל-אביב. משה גדל בשכונת התקווה והתחנך באווירה דתית. הוא החל את לימודיו בבית הספר היסודי הממלכתי דתי "עמיאל", המשיכם בחטיבת הביניים הדתית "עוזיאל" וסיימם במגמת מחשבים בבית הספר התיכון הדתי "בילו".

היה תלמיד מצטיין, שניחן בכשרונות בולטים גם בתחומי הספורט והאומנות. בנערותו היה חבר באגודת הכדורגל "בני יהודה תל-אביב" ושחקן מרכזי בקבוצה. במסגרת זו השתתף בטורנירים וזכה בגביע "המבקיע המצטיין של הטורניר".

משה אהב לצייר ובתחרות ציורים תנכיים שנערכה בין תלמידי בתי הספר- זכה בפרס הראשון.

לצד טיפוח כישרונותיו האישיים עסק בשעות הפנאי בפעילות התנדבותית למען הקהילה. הוא התנדב ל"משמר האזרחי" ופעל במסגרתו עד למועד גיוסו לצה"ל. לקראת גיוסו זומן למבדקים ליחידות המובחרות ביותר.

בשלהי ינואר 1986 גוייס משה לשירות סדיר בצה"ל ובחר לשרת בחיל התותחנים בדומה לאחיו הבכור. במהלך שרותו נשלח לקורס מפקדי צוות סוללת תותחים וסיימו בהצלחה.

הוא היה מפקד טוב, בעל כושר מנהיגות, שהשכיל לגבש את פיקודיו לצוות יעיל. עקב זאת אמור היה לצאת לקורס קצינים, אולם יציאתו נדחתה פעם אחר פעם, בשל חיוניותו ליחידה.

משה נפל בעת מילוי תפקידו בתאונת אימונים ביום י"ט באייר תשמ"ז (17.5.1987) בדרך בין רביבים לצאלים בהתהפך התותח המתנייע עליו פיקד.

הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בחולון.

הניח הורים, שני אחים ואחות.

בדברים שכתבו לזכרו מפקדים ועמיתים הם מציינים את אופיו הידידותי, נכונותו הרבה לעזור, את דאגתו הרבה לחייליו, שעלתה על הדאגה לעצמו ועל שמחת החיים הפשוטה אשר בעזרתה השכיל לסחוף את פקודיו למלא משימות.

חבריו לגדוד הנציחו את זכרו באנדרטה, שהקימו במקום נפילתו ובחוברת זיכרון שהוציאו לזיכרו. כמו כן הם מקיימים משחק כדורגל תקופתי לזכרו.

המשפחה הנציחה את שמו בספריה תורנית בישיבת "אוצר החיים" בבני ברק.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה