תפריט נגישות

טוראי אורי יצחקי ז"ל

אורי יצחקי
בן 19 בנפלו
בן דוריס ואהרון
נולד בתל אביב
בז' בטבת תשי"ז, 30/12/1957
התגייס ב-8.8.1976
שרת בחיל התותחנים
יחידה: בט"ר חת"ם 5071
נפל בעת שירותו
בח' בשבט תשל"ז, 26/1/1977
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 1, חלקה: 13, שורה: 1, קבר: 16.
הותיר: הורים ושני אחים

קורות חיים

אורי יצחקי, בן אהרון ודוריס, נולד ביום ז' בטבת (30.12.1957) בתל אביב. התחיל את לימודיו בבית-הספר היסודי "לדוגמא" ע"ש הנרייטה סאלד וסיימם בבית-הספר התיכון עירוני ה' - שניהם בתל-אביב.

היה תלמיד מעולה, שקט ושקדן ורצינותו שבתה לב כל מכריו. בעת לימודיו היה חבר בגדנ"ע והיה שותף לכל הגיחות והמסעות. אורי היה עלם נאה וגבה-קומה (1.98 מ'). עוד בגיל שתים-עשרה החל אורי לשחק כדורסל. תחילה שחק בקבוצת הילדים, מאוחר יותר בקבוצת הנוער של "הפועל" תל-אביב ולאחר דרך ארוכה נכנס לשחק בקבוצת הפועל - "אריה". מאמן הכדורסל יצחק הוכמן ז"ל שנפל במלחמת יום הכיפורים, המריץ את אורי במשחקו והוסיף בכך ליכולתו. עד מהרה הפך אורי לעמוד-התוך של הקבוצה ובקליעותיו המדויקות הציל את קבוצתו מהפסדים.

עיתוני הספורט של אותה עת מזכירים לא פעם את משחקו של אורי לשבח. גם בנבחרת בית-הספר תפס אורי מקום נכבד, הן במשחקו המשובח והן באישיותו הסמכותית והקורנת אשר שאר השחקנים נהו אחריה.

אורי גויס לצה"ל במחצית אוגוסט 1976 והוצב לחיל-התותחנים. במכתבו הראשון והיחיד מבסיס-הטירונים של החיל עוד הספיק לספר להוריו עד-כמה התאקלם במחיצת חבריו לנשק ועד-כמה הוא גאה ללבוש מדים. תוך כדי הטירונות אושפז אורי, וביום ח' בשבט תשל"ז (26.1.1977) נפל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי שבקרית-שאול.

השאיר אחריו הורים ושני אחים.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "בפרק הזמן הקצר שהכרנו את אורי התרשמנו כולנו מיכולתו הרבה ומרצונו לשרת את המולדת באהבה. תמיד ידע להושיט כתף לחבריו באימונים, גם אם לא נדרש לכך".

להנצחת זכרו התקינו הוריו "לוח-ספורט" מיוחד בבית-הספר התיכון שלמד בו.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה