תפריט נגישות

רב"ט יוסף יוסי אליאס ז"ל

יוסף אליאס
בן 19 בנפלו
בן יפה ורפאל
נולד בבית שאן
בכ"ז בכסלו תשט"ז, 27/12/1955
התגייס ב-30.1.1974
שרת בחיל השריון, חיל חימוש
יחידה: יחש"מ 650
נפל בעת שירותו
בי"ז באדר תשל"ה, 27/2/1975
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: חולון
חלקה: 1, שורה: 4, קבר: 2.
הותיר: הורים, שלושה אחים ושתי אחיות

קורות חיים

בן רפאל ויפה. נולד ביום כ"ז בכסלו תשט"ז (27.12.1955) בבית-שאן. אביו, עולה מפרס, עבד כחקלאי בקיבוצי הסביבה. יוסף עשה את צעדיו הראשונים בשכונת-אליהו שבבית-שאן. כאשר היה בן חמש, עקרה המשפחה ברוכת-הילדים לתל-אביב. יוסף למד בבית-הספר היסודי 'עמיאל' ונתגלה כתלמיד מוכשר ובין המצטיינים בתלמידי-כיתתו. הוא ניחן הן בכושר-ניתוח תיאורטי והן בתבונת-כפיים. הוא נשלח לבית-הספר התיכון מקצועי 'שבח' שבתל-אביב ובחר שם במגמת המכניקה. כעבור ארבע שנים סיים את לימודיו בציון מעולה. יוסף עשה חיל גם בהכשרה גופנית. במסגרת בית-הספר התיכון השתתף בהצלחה רבה בתחרויות-הספורט השונות, כגון: במשחק כדורגל, בקפיצה לגובה ולרוחק, בריצה למרחקים קצרים וארוכים. במסגרת הגדנ"ע היה פעיל במיוחד בתחום ענף הקליעה. בבית-הספר התיכון המליצו לפני יוסף לרכוש דיפלומה של טכנאי-מכונות עוד קודם גיוסו לצה"ל. אולם, הוא העדיף שלא לפגר אחר חבריו ולמלא את חובת שירותו בצבא הסדיר ככל חייל אחר, ולאחר-מכן להוסיף ולהשתלם במקצועו.

בסוף ינואר 1974 עבר את שערי בסיס-הקליטה-והמיון והתחיל בסדרת טירונות של חודש ימים. בהתאם לכישוריו הוצב לחיל-החימוש. עבר קורסים מקצועיים שונים. כעבור שמונה חודשים עלה לדרגת טר"ש, ואחר-כך לדרגת רב"ט. הקורס שהעניק לו את תעסוקתו העיקרית בחיל היה חימוש-צריח. עבודתו השביעה את רצון מפקדיו במלואה.

ביום י"ז באדר תשל"ה (27.2.1975) נפל יוסף בעת שירותו, בתאונה קטלנית כשהוא בן 19 בלבד. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבחולון. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ושתי אחיות.

"יקירכם התעלה במילוי תפקידו", כתב מפקדו של יוסף להורים השכולים לאחר מותו, "הוא גילה נכונות ומסירות לעבודה ולשירות הראויות לציון".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה