תפריט נגישות

רס"ן אמיר בן ארצי ז"ל

אמיר בן ארצי
בן 32 בנפלו
בן רחל ויעקב
נולד בתל אביב
בי"ט בתשרי תשט"ז, 5/10/1955
התגייס ב-ינואר 1974
שרת בחיל המודיעין
יחידה: 9900
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ח בטבת תשמ"ז, 18/1/1987
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: אישה - חנה, בן - אלעד ובת - דנית, הורים ואח - רונן

קורות חיים

בן רחל ויעקב. נולד ביום י"ט בתשרי תשט"ז (5.10.1955) בתל אביב. הוא למד בבית-הספר היסודי 'יהודה המכבי' וסיים את חוק לימודיו בבית-הספר התיכון עירוני ד' - שניהם בתל אביב. בתקופת לימודיו השתייך לתנועת הצופים, לשבט צופי דיזנגוף.

אמיר גויס לצה"ל בסוף ינואר 1974 והוצב בחיל- האוויר. הוא נתקבל לקורס קדם-מכין לטיס, אולם עזב את הקורס והוצב בחיל-המודיעין. בחיל זה מצא את מקומו. הוא סיים בהצלחה קורס מש"קי מודיעין, קורס קצינים וקורס קציני מודיעין ומילא תפקידים שונים במסגרת החיל. תפקידו האחרון היה קצין המבצעים של החיל.

הערכות מפקדיו עליו היו נלהבות: "קצין טוב מאוד. מבצע בנוסף לתפקידיו המוגדרים משימות נוספות המוטלות 'אד-הוק' לשביעות רצוני". גם את דרגתו האחרונה, דרגת רב-סרן, קיבל לקראת יום העצמאות תשמ"ג לפני המועד, הודות להצטיינותו וכך נכתב במכתב ההמלצה: "מסירותו, ניסיונו והידע המקצועי הרב אותו רכש במהלך שירותו... באו לידי ביטוי באופן ביצוע תפקידיו במחלקה. הקצין מבצע את תפקידו בהצטיינות".

בתקופת שירותו למד אמיר בטכניון בחיפה והוסמך כמהנדס חשמל וכמהנדס בניין. הוא נשא לאישה את חברתו חנה ולזוג נולדו בן ובת - אלעד ודנית.

ביום י"ח בטבת תשמ"ז (18.1.1987), נפל רב-סרן בן-ארצי בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בקרית שאול. השאיר אישה, שני ילדים, הורים ואח - רונן.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה